Haberler

BAŞKAN HÜSEYİN TOSUN'UN KURBAN BAYRAMI MESAJI


Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun; “Kurban Bayramı” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Başkan Tosun, mesajında şu ifadelere yer verdi:
"Rabbimizin rızasına yaklaşmamıza ve müminlerle kardeşlik bağlarımızın pekişmesine vesile olan bir Kurban Bayramına daha bizleri kavuşturan Rabbimize hamd olsun. Kurban; Rabbimize, birbirimize, hakka, hakikate, iyiye, doğruya, güzele, yakın olmak demektir. Hz. İbrahim'in adanmışlığı ve Hz. İsmail'in teslimiyetinin simgesi, Rabbimizin müjdesi olan Kurban Bayramı’nın rahmet ve bereketinin sıkıntılarımızdan kurtuluşumuza vesile olmasını diliyorum.
Bayramlar milletçe karşılıklı sevgi, saygı ve kardeşlik bağlarımızı kuvvetlendiren, manevi hasletlerimizi geliştiren, toplumsal yardımlaşma ve dayanışmanın en üst seviyede yaşandığı müstesna günlerdir.
Bayramlar bütün insanlığın sevinci olursa anlam kazanır. Bayramlar renk, dil ve coğrafya ayrımı gözetmeksizin, ihtiyaç sahiplerinin hanesine muhabbet ve sevinç taşıyarak, adını bile duymadığımız nice coğrafyalara, hiç görmediğimiz insanlara iyilik eli uzatarak kardeş olmanın, bir olmanın, ümmet olmanın şuuruna ermektir.
Her bayramda olduğu gibi bu bayramda da hepimize önemli sorumluluklar düşmektedir. Bayram günlerinin sevincini akrabalarımızla, dostlarımızla, yaşlı, engelli, yetim, muhtaç ve kimsesiz vatandaşlarımızla, aziz şehitlerimizin bize emaneti olan aileleriyle ve gazilerimizle birlikte yaşamak, milletimizle buluşma, kaynaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerini oluşturacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Kulalı hemşerilerim olmak üzere, aziz milletimizin ve tüm Müslüman kardeşlerimizin mübarek Kurban Bayramı’nı yürekten tebrik ediyor; bu bayramın, barış, mutluluk ve huzurun yeryüzüne hâkim olduğu bir dünyanın inşasına vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum"

8.7.2022