Duyurular

Yanık Ülke Konutları Satışa Çıkıyor

 Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Kula Belediyesi işbirliğinde tarihi Kula Evleri’ni turizme kazandırmak hedefiyle başlatılan dev restorasyon hamlesi kapsamında hayata geçirilen Yanık Ülke Konutları projesi tamamlandı. 


21 Kasım 2016 tarihinde Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun tarafından temeli atılan 32 dairelik ve 2 bloktan oluşan Yanık Ülke Konutları projesi tamamlandı. Kula’ya kazandırılan konutlar, ihale yoluyla satışa çıkartılacak. Yanık Ülke Konutları’nın A bloğu 28 Şubat tarihinde, B bloğu ise 7 Mart’ta ihalesi gerçekleştirilecek. Manisa Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamayla, İlçeye yepyeni bir soluk ve hava katan dev konutların ihaleyle satışa çıkarılacağı bildirildi. İhaleye katılmak isteyen vatandaşlar, Manisa Büyükşehir Belediyesi Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığı ile Manisa Büyükşehir Belediyesi Kula Koordinasyon Merkezi’ne başvurabilecek.

Başkan Tosun; “Kula’da Önemli Bir Projeyi Daha Tamamladık”


4 yıllık hizmet süresince Kula’da şimdiye dek yapılamayan birçok projeyi hayata geçirdikleri ve birçok projenin de planlandığını belirten Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, “2016 yılının Kasım ayında temelini attığımız Yanık Ülke Konutları projemizi de Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Kula Belediyesi işbirliğiyle çok şükür bitirmiş bulunuyoruz. 1+1, 2+1 ve 3+1 şeklinde 32 daire ve 2 bloktan oluşan daireler vatandaşlarımız için satışa sunulacak. Kula’mıza hayırlı olmasını diliyor, emeği ve desteklerinden ötürü Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

23.2.2018