ETKİNLİK TAKVİMİ
Mayıs 2023
PztSalÇarPerCumCmtPaz
       
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Yunus Emre Kültür Merkezi » Yunus Emre Kültür MerkeziKULA BELEDİYESİ
KÜLTÜR MERKEZİ KULLANIM ŞARTNAMESİ

 1. Etkinlik öncesi ve süresince giriş alanında etkinliği tanıtıcı nitelikte afiş, broşür, kitap, cd, vs. tanıtım malzemeler dışında hiçbir görsel ve malzeme bulunmayacaktır. Etkinlik kapsamında tanıtım amacı dışında ücretsiz verilenler hariç, Kültür Merkezi İdaresinin izni olmaksızın ürün satışı yapılamaz.
 2. Salonun ücretli tahsis edilmesi halinde, kullanımı için belirlenen ücret bedelinin ödeme makbuzu Kültür Merkezi yetkililerine ibraz edilmediği durumlarda salon tahsisi yapılmaz.
 3. Adına tahsis yapılan kullanıcı, bu hakkını başka kişi veya kuruluşa devir edemez.
 4. Etkinlik günü, etkinliği gerçekleştirecek olan kurum/kişi ve katılımcıların beraberinde getireceği eşyaların kaybolmasından, tahribe uğramasından ve değerinde meydana gelebilecek zararlardan Kültür Merkezi sorumlu değildir, sorumluluk etkinliği gerçekleştirene aittir.
 5. Etkinlik ve gösterilerde görev alan 18 yaşını doldurmamış kişilerden sahnede, salonda gösteri veya prova esnasında başlarına gelebilecek her türlü olay, kaza, yaralanma vb. gibi hadiselerden etkinliği düzenleyen kişi/kurum sorumludur. Yaşanabilecek her türlü olumsuz olaydan Kula Belediyesi Kültür Merkezi ve Personeli Sorumlu tutulamaz.
 6. Kullanıcının hizmetine açık tutulan mekânlarda, kullanım süresi içinde meydana gelecek her türlü hasarı, faaliyeti tertip eden kuruluş tanzim eder.
 7. Etkinliği düzenleyen kişi/kurum kendi kullanım alanı olan sahne, kulis ve salonu etkinlik bitiminde temiz bırakmayı taahhüt eder.
 8. Başvuru sahibi gerekli durumlarda beraberinde getireceği ses, ışık sistemlerini ya da kültür merkezi teknik teçhizatını kullanabilir. İki sistem karıştırılarak kullanılamaz. Kültür Merkezinde Projeksiyon cihazının kullanılabilmesi için Kamu Kurumları ve Özel Sektör Bilgisayarı kendisi getirecektir.
 9. Etkinliğin gerçekleşmesini izleyen en fazla 3 saat içinde etkinlikte kullanılan malzemelerin Kula Kültür Merkezi salonlarından alınması ve taşınması gerekir. Malzemelerin kaybolmasından ya da hasara uğramasından Kültür Merkezi sorumlu değildir.
 10. Etkinliğin biletli ya da ücretli olması halinde bilet satışı, kontrolü ve diğer hizmetleri için bulundurulması gerekli elemanlar etkinliği düzenleyen kuruluşa aittir.
 11. Salon seyirci yerleşim düzeninin ilave sandalyelerle takviye edilmesi giriş çıkış ve acil durumlar için sakıncalı bulunduğundan salon koltuk sayısı kadar izleyici alınacaktır. Salon Düzeninde Kültür Merkezi yetkililerinin bilgisi haricinde bir değişiklik yapılamaz ve salon demirbaş malzemeleri salon dışına çıkarılamaz.
 12. Salonların, duvar, kapı, tavan ve pencerelerine hiçbir şey yapıştırılamaz ve çakılamaz. Branda, afiş, pankartlar salon görevlileri eşliğinde etkinlik sahiplerince asılmalıdır.
 13.  Salon tahsisi yapılan kişi ve kuruluşlar izin aldıkları faaliyetin kapsamı dışında herhangi bir faaliyet ve gösteride bulunamazlar. Faaliyeti tertip eden kuruluş yürürlükteki kanunlara bağdaşmayan faaliyetlerden sorumludur.
 14. Kula  Kültür Merkezinde İlgili Mevzuat gereği (Salon, fuaye, çalışma odaları v.b.) sigara içmek yasaktır. Etkinlik süresince bu hususa uyulması konusunda gerekli tedbirler kullanıcı tarafından alınacaktır. Bu hususta kültür merkezi olası zararlarını kullanıcı tazmin eder.
 15. Faaliyet esnasında salonun ve fuaye bölümünün giriş ve çıkış emniyet kontrolü tahsis yapılan kişi ve kuruluş tarafından sağlanacaktır.
 16. Programda yapılacak değişiklik için en az bir (1) hafta önce Kültür Merkezi yetkililerine bilgi vermeli ve değişiklik konusunda onay almalıdır. Aksi takdirde kullanım ücreti tahsil edilmiş olması halinde bu bedel iade edilmez.

İş bu şartlar Kula KÜLTÜR MERKEZİ ile salondan yararlanacak özel / resmi kuruluş arasında sözleşme olarak kabul ve beyan edilir. Faaliyetin tertibinden sorumlu kişi salon tahsis işlemi ile Kullanım şartnamesi  kabul etmiş sayılır.