2022 Yılı faaliyet Raporu Oybirliği İle Kabul Edildi

06 Nisan 2023 10:50 Kula Belediyesi 432

Kula Belediye Meclisinin Nisan Ayı Olağan Toplantısı’nda 2022 yılı faaliyet raporu oybirliği ile kabul edildi.

Kula Belediye Meclisinin Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’un Başkanlığında gerçekleştirildi. 2022 yılı faaliyet raporunu görüşüldüğü Nisan Ayı Meclis Toplantısı’nda Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, meclis üyelerine ve katılımcılara 2022 yılı faaliyetlerini anlatan sunum yaptı. Başkan Tosun'un yaptığı sunumda mali durum, imar planlamaları, kültür varlıklarını koruma projeleri, spor tesisi projeleri, sosyal hizmetler, kırsal hizmetler, çevre ve şehiricilik projeleri gibi belediyenin 2022 faaliyetleri değerlendirildi. Faaliyet raporunun oylanmasında yasa gereği Meclis Başkanlığı’nı Meclis Üyesi Nedim Güner yönetti. Konuşmaların ardından yapılan oylamada tüm meclis üyelerinin evet oyu ile 2022 Yılı Faaliyet Raporu oybirliğiyle kabul edildi. Başkan Tosun, Kula’nın geleceği için mesai harcayan başta meclis üyelerine, birim müdürlerine ve Kula Belediyesi personeline teşekkür etti.

Komisyon Üyeleri seçildi

Kula Belediye Meclisi’nde 2022 yılı encümen ve komisyonlarda görev alacak meclis üyelerinin seçimi yapıldı.

Encümen Üyeliğine; Harun Kaşıkçı, Halil Gacar,

Plan ve Bütçe Komisyonuna; İsmail Canseven, Sait Sandallı, Nejat Gülmez, Mustafa Akşehirlioğlu, Yakup Yılmaz,

İmar Komisyonuna; İbrahim Kilimci, Murat Yanbolu, Mustafa Sümen, Adnan Sarı, Aptullah Ergin,

Tarım ve Hayvancılık Komisyonu'na ise Nedim Güner, Mustafa Sümen, Mustafa Uygun, Halil Gacar ve Ramazan Kılınç seçildiler.

Başkan Tosun, “Kula, Geleceğe Umutla Bakan Bir Şehir Haline Geldi”

30 Mart 2014 yılından bu güne kadar Kula Belediye Başkanlığı görev süresi içinde meclis üyeleriyle uyum içinde, gece gündüz demeden çalışmalarının sonucunda Kula’nın geleceğe umutla bakan bir şehir olduğunu vurgulayan Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, “Geride bıraktığımız 9 yıl içerisinde Kula’ya ve Kulalılara hizmetlerin en iyisini sunmak için yoğun bir çaba gösterdik. Kulamızın yaşam standartlarını yükseltmek için projeler geliştirdik, kararlar aldık. Geleceğe yatırım olacak faaliyetlere imza attık. Vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm üretip ihtiyaçlarına karşılık verirken bir yandan da Kulamızı geçmiş tarihi ile birlikte gelecek nesillerimize aktarmak için çalışmalar yaptık. Kula’nın, 9 yılda geldiği nokta ortadadır. Bunu en iyi değerlendirecek olan Kula Halkı’dır” dedi.

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.