Kula’da 23 Nisan Coşkuyla Kutlandı

24 Nisan 2024 13:40 Kula Belediyesi 191

Kula’da Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 104. yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 104. yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çelenk sunma ve kutlama programı düzenlendi. Programa, Kula Kaymakamı Ömer Ahmet Özdemir, Kula Belediye Başkanı Hikmet Dönmez, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Bayram Yüksel, İlçe Emniyet Müdürü Ali Rıza Gökmen, Askerlik Şubesi Başkan V. Asteğmen İrfan Ustaoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Zakir Okulmuş, siyasi partilerin ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, daire müdürleri, Gaziler, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Yunus Emre ve Şehit Ömer Halis Demir Meydanı’nda yer alan Atatürk Anıtı önünde İlçe Milli Eğitim Müdürü Zakir Okulmuş'un Atatürk Anıtı önüne çelenk sunulması ile başlayan program, Tabduk Emre İlkokulu öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı program ile devam edildi. Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan program, günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması ile devam etti. Ardından öğrencilerin hazırlamış olduğu halk oyunları ve şiir dinletisi, çeşitli yarışmalar sergilendi. Program, ödül töreni ile son buldu.

Kula Belediye Başkanı Hikmet Dönmez; “TBMM’nin kuruluş günü, aynı zamanda dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlamanın gururunu ve sevincini bir kez daha yaşamaktayız. Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni bize emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli mücadelenin kahraman fertlerini ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anarak, tüm çocukların savaştan ve kavgadan uzak, huzurlu bir hayat geçirmeleri temennisi ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum" ifadelerini kullandı.

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.