Cumhuriyet Hatıra Ormanı Kuruldu

13 Kasım 2023 22:33 Kula Belediyesi 938

Temmuz ayında Hacıtufan mahallesinde yanan alana dikilen 1500 fidanın oluşturacağı ormana ise Cumhuriyetin 100. yılı anısına Cumhuriyet Ormanı adı verildi.

Hacıtufan Mahallesinde geçtiğimiz temmuz ayında yanan alanda geçekleştirilen etkinlikte konuşan Kula Kaymakamı Ömer Ahmet Özdemir, “5.sini gerçekleştirdiğimiz but güzel günde bu anlamlı yerde çok güzel bir etkinliğe hep birlikte imza atmak üzereyiz. 100. Yıl Cumhuriyet hatıra ormanı olarak ağaçlandıracağımız bu alan, yaz aylarında talihsiz bir şekilde yanmıştı. Yeniden yeşillendirerek Şah Edebali’nin dediği gibi ‘Durmak yorulmak yok, işimiz çok, vakit az’ diyerek bu alanda ağaçlandırma çalışması yapacağız.” diye konuştu.

Ailesi ile birlikte milli ağaçlandırma etkinliğine katılan Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun ise konuşmasında, bu gün burada geleceğe esef olmak, gelecek nesillere yeşil bir dünya bırakmak için toplandık. İçtiğimiz su, aldığımız nefesin temiz ve kaliteli olması ormanlar sayesinde. Bu nedenle fidanları toprakla buluşturalım ki yarınla yeşil bir dünya bırakmalıyız ifadelerine yer verdi.

Kula Orman İşletme Şefi Veli kılıç ise katılımdan ve fidan dikim etkinliğinin bu denli sahip çıkılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

350 kişinin katıldığı etkinlikte orman işletme şefliği pilav ikramı yapıldı.

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.